Justyna Baranowska

Wsparcie psychologiczne

Jestem psycholożką, ukończyłam studia psychologiczne na Wydziale Nauk Społecznych na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od momentu zakończenia edukacji nieustannie rozwijam się biorąc udział w różnych szkoleniach, m.in.: Pierwsza Pomoc Psychologiczna, Szkolenie z prowadzenia grup wsparcia, Pierwsza pomoc dla osób doświadczających depresji i zaburzeń obsesyjno-komulsyjnych z wykorzystaniem technik CBT,  a na wiosnę rozpoczynam studia psychoterapeutyczne w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w prywatnym gabinecie psychologicznym, prowadząc grupę wsparcia dla kobiet oraz podczas stażu w klinice psychologiczno-psychiatrycznej. Obecnie współpracuje również ze Stowarzyszeniem ProCivium, gdzie udzielam konsultacji i wsparcia psychologicznego oraz wraz z grupą projektową piszę podręcznik wsparcia dla osób, które doświadczają przemocy, a moim zadaniem jest opracowanie rozdziału z ćwiczeniami z zakresu asertywności, radzenia sobie ze stresem i emocjami, jak również poczucia sprawczości.

W ramach szeroko rozumianej psychoedukacji prowadzę konto na Instagramie @justynabaranowska.psycholog, gdzie poruszam treści związane ze zdrowiem psychicznym oraz życiem na emigracji, nie tylko z perspektywy psychologicznej, ale również z perspektywy własnego doświadczenia, bo sama jestem emigrantką i na co dzień mieszkam w Niemczech. Prywatnie uwielbiam góry, podróże, mindfulness oraz jogę i włoskie jedzenie.

Do Fundacji Regiment dołączam z potrzeby serca. W swoim życiu sama doświadczyłam zarówno wzlotów, jak i upadków i wiem jak ważne jest profesjonalne wsparcie. Wiem też, że nie każdego na to profesjonalne wsparcie stać, dlatego cieszę się, że dokładając do Fundacji swoją cegiełkę, będę mogła udzielić tego wsparcia potrzebującym.

Mam również pomysł zorganizowania w ramach Fundacji spotkań z cyklu „Kawka z psycholożką” podczas których będziemy poruszać najróżniejsze tematy związane z naszym zdrowiem psychicznym, miedzy innymi – radzenie sobie ze stresem, emocjami, asertywność, strefa komfortu, uważność oraz te które same uznacie za interesujące.