Katarzyna Majchrzak

Wsparcie psychologiczne; artykuły tematyczne

Jestem psycholożką zafascynowaną ludzkim potencjałem i procesem zmiany. Ukończyłam jednolite studia magisterskie na kierunku Psychologia na UAM oraz studia podyplomowe na kierunku Psychosomatyka i somatopsychologia na SWPS .

W swojej pracy szczególną uwagę kieruję na przeżywane emocje i na to jak odzwierciedlają się w ciele. Uważam, że poprzez kontakt z ciałem łatwiej nam zrozumieć to, co dzieje się w umyśle. Szczególnie inspiruje mnie neuropsychologia, której odkrycia staram się przekładać na życie codzienne.

W Fundacji zajmuję się wsparciem psychologicznym z zakresu poradnictwa, to jest m.in. odnajdywaniem mocnych stron osoby, określaniem problemu i możliwości jego rozwiązania, pracą nad przekonaniami i schematami, psychoedukacją czy rozwojem osobistym. Mam za sobą doświadczenie mieszkania w 6-ciu krajach, dlatego też chętnie współpracuję z osobami migrującymi.

Prowadzę webinary oraz piszę artykuły tematyczne dla fundacji, to ja tworzę cykl „Oswajamy emocje”. Jestem także autorką projektu strony internetowej dla Fundacji.

Jestem tutaj, bo uważam, że kobiety potrzebują zaufanej grupy, w której znajdą pomoc, niezależnie od swojej sytuacji finansowej czy miejsca zamieszkania. Chcę wspierać i towarzyszyć kobietom na drodze do samych siebie. Wierzę, że wiele zależy od nas samych, jednak czasami to właśnie obecność i pomoc innych jest niezbędna, aby móc ruszyć dalej.

Moimi największymi pasjami jest psychologia i kuchnia roślinna. Jestem entuzjastką praktyk mindfulness. W wolnym czasie uciekam do przyrody, książek, sportu i kuchni. Zawodowo zajmuję się również badaniami produktów technologicznych (UX).